Loty do Japonii - wyjazd do kraju kwitnącej wiśni

środa, 25 czerwca 2014
Nazwa Japonii mniej formalnie jest określana jako "Kraj Kwitnącej Wiśni". W Japonii okres, w którym zaczyna się kwitnienie wiśni nazywamy świętem  Hanami, które jest znakiem rozpoczynającej się wiosny. Co bardzo charakterystyczne drzewa te nie dają owoców ale za to stanowią bardzo ciekawe kompozycje dla oka z kwiatów.Przez rodzimych mieszkańców przyjęło się nazywać Japonię - Nihon oraz Nippon. Pierwsza nazwa używana jest w języku codziennym natomiast druga nazwa jest bardziej oficjalna. Chińczycy nazwali Japonię krajem wschodzącego słońca a to wszystko przez to, że jak staniemy na wybrzeżu wschodnim Chin to zobaczymy wschodzące słońce z za Japonii.

Święto Hanami - zwyczaj ten ma bardzo długą historię. W wielu mediach japońskich publikowane są miejsca, w których można oglądać kwitnące wiśnie. W tym okresie wielu Japończyków organizuje rodzinne spotkania i podziwia niezaprzeczalne piękno wiśni.

Japonia jako kraj wyspiarski z bardzo długą tradycją ma bardzo wiele do zaoferowania dla turystów. Dla nas Polaków ale także dla Europejczyków najlepszym sposobem na wycieczkę do Japonii są tanie loty do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz