Nowa waluta zdobywa na popularności

piątek, 27 czerwca 2014
Nowa waluta - bitcoin - będzie zdobywała na swojej popularności. Z elektronicznej waluty korzysta coraz więcej osób. Jednak dopiero oficjalne uznanie bitcoinów, przez któryś kraj spowoduje że stanie się ona popularna na masową skalę. Jedynym ograniczeniem tego jest anonimowość tej waluty, przez niektórych uznawana za duży plus a przez innych za wielki problem. Anonimowość sprawia, że pieniądze transferowane w elektronicznej walucie mogą pochodzić z nielegalnych źródeł.

Moim zdaniem popularność bitcoinów będzie rosła, dlatego że jest to produkt nowatorski, który ma być alternatywą dla tradycyjnego, dobrze nam znanego systemu bankowego. Nie sądzę jednak, aby stał się on popularny na szerszą skalę, dopóki któreś z państw oficjalnie nie zacznie akceptować bitcoina jako waluty – uważa Adrian Mackiewicz, radca prawny w Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy. – Jest też bardzo poważne ryzyko prania brudnych pieniędzy przy wykorzystaniu bitcoina, więc prawdopodobnie nieprędko bitcoin stanie się jakąś międzynarodową czy państwową walutą.

Według eksperta problemem jest także, to że bitcoin nie posiada swojej scentralizowanej instytucji, która jest odpowiedzialna za jego emitowanie do obiegu. To sami użytkownicy za przekazywanie swojej mocy obliczeniowej komputerów otrzymują w zamian elektroniczną walutę. Na dzień dzisiejszy wartość bitcoina (BTC) to 404,86 PLN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz