Spędzając wakacje we włoszech nie zapomnij o festiwalach muzycznych i filmowych

piątek, 27 czerwca 2014
Włochy... kraj festiwali muzycznych i filmowych? Wyjeżdżając na wakacje na południe Europy możemy być pewni dwóch rzeczy - dobrej pogody i rozrywki. Włosi ze swojej natury lubią dobrze spędzić swój wolny czas. Rodowity Włoch czas na wakacjach spędza z goła odmiennie od nas. Tak naprawdę życie zaczyna się dopiero w godzinach późno popołudniowych i wieczornych co jest spowodowane zazwyczaj upalną pogodą w ciągu dnia.

 
Widok na kanały wodne w Wenecji

Wybierając się w podróż do Włoch powinniśmy sobie przygotować wcześniej rozpiskę festiwali i imprez kulturalnych jakie będą się odbywać w naszej okolicy.

Od czerwca aż do sierpnia będzie się odbywał festiwal muzyczny Rock in Roma 2014. Na festiwalu zaprezentują się takie zespoły jak Metallica, David Guetta, Placebo i wiele więcej. Dokładne daty koncertów poszczególnych zespołów można znaleźć na stronie http://www.rockinroma.com

Od 27 sierpnia do 7 września w Wenecji będzie 71 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Celem Festiwalu jest podniesienie świadomości i promowanie różnych aspektów międzynarodowego kina we wszystkich jej formach: jako sztuki, rozrywki i jako przemysł, w duchu wolności i dialogu. Szczegółowy plan festiwalu zostanie zaprezentowany na konferencji prasowej w Rzymie pod koniec lipca. Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia http://sh.st/st/4117da432c585f458e193aaa683281e1/http://www.labiennale.org/en/cinema

Włochy to kraj, który jeszcze w XIX wieku był podzielony na wiele mniejszych państewek. W 1861 roku ogłoszono powstanie Zjednoczonego Królestwa Włoch, na czele którego stanów król Wiktora Emanuela II. Po dziś dzień w wielu włoskich miastach odbywają się lokalne festiwale połączone ze świętami, które są charakterystyczne dla danego regionu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz