Lot samolotem czyli co mogę zabrać do samolotu w bagażu podręcznym?

środa, 16 lipca 2014
Wylatując na wakacje samolotem chcemy zabrać jak najpotrzebniejsze rzeczy. Musisz pamiętać o pewnych zasadach co możesz ze sobą zabrać a zwłaszcza w przypadku bagażu podręcznego, który zabieramy na pokład samolotu. Poniżej kilka porad co możesz przewozić a co jest niedozwolone.

Bagaż podręczny powinien posiadać określone wymiary oraz swoją wagę w zależności od przewoźnika, z którym wylatujemy. Zazwyczaj jest to 10kg. Na pewno nie możesz zapakować wszelkich narzędzi ostrych takich jak: wszelkiego rodzaju żyletek luzem, noży, nożyczek, skalpeli, strzykawek i igieł oraz toporków.

Na pokład samolotu możesz wnieść kosmetyki - żele, pasty i wszelkiego rodzaju płyny ale jedynie w pojemnikach do 100ml. Takiego typu kosmetyki kupisz w dużych sklepach drogeryjnych z artykułami higienicznymi i kosmetycznymi. Dodatkowo takie kosmetyki powinny być zebrane i umieszczone w plastikowej przezroczystej torbie o pojemności do 1 l. Jedynym odstępstwem od pojemników 100 ml są środki lecznicze używane w trakcie lotu lub zakupione na terenie lotniska zamknięte w przezroczystej torebce z włożonym rachunkiem oraz pokarm dla małych dzieci.

Na pokład samolotu można wnieść wszystkie rodzaje urządzeń elektronicznych ale należy pamiętać o tym aby w każdej chwili można było je włączyć i okazać działające urządzenie kontroli na lotnisku.

Dodatkowo pasażerowie mogą wnosić następujące przedmioty: płaszcz lub koc, telefon komórkowy, materiały do czytania podczas lotu, dla dzieci w wieku poniżej 2 lat: posiłek na czas podróży, składany wózek dziecięcy albo małe łóżeczko, para kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo.

Ani w bagażu podręcznym ani w dodatkowym rejestrowanym nie można przewozić środków niebezpiecznych. Szczegółowych informacji możesz szukać także na stronie internetowej swojego przewoźnika aby dowiedzieć szczegółowych zasad.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz